Zabytkowy Mercedes - Benz do ślubów

Historia Mercedesa.

Firma „Mercedes” powstała w 1926 r. w wyniku połączenia dwóch firm samochodowych założonych przez ojców motoryzacji, Karla Benza i Gottlieba Daimlera. Oficjalna nazwa firmy brzmi „Daimler – Benz AG”, a siedzibą jej jest miasto Stuttgard. Po śmierci G. Daimlera w 1900 r. fabrykę prowadzi jego syn Paul Daimler oraz konstruktor Wilhelm Maybach. W 1901 r. Maybach opracował bardzo nowoczesny samochód, który otrzymał nazwę „Mercedes” . Na pomysł nazwy wpadł przedstawiciel firmy „daimler” w Nicei, dobry handlowiec, Emil Jellinek. Samochody otrzymały imię córki pana E. Jellinka, ładnej panny Mercedes. Pierwszy samochód „Mercedes” miał dwa rzędy siedzeń, a czterocylindrowy silnik umieszczono z przodu pojazdu. Napęd z silnika przenoszony był łańcuchem na koła tylne. „Mercedes” z 1901 r. uważany jest za pierwszy nowoczesny samochód, który nie posiadał już charakterystycznych cech bryczki motorowej. Samochody marki „Mercedes” posiadały napędy za pomocą łańcucha aż do 1908 roku.
Duże sukcesy, jakie uzyskiwały samochody „Mercedes” w różnego rodzaju rajdach i wyścigach, między innymi Grand Prix rozgrywanych na terenie Europy i w Ameryce, przyczyniły się do uzyskania dużej popularności. Do momentu połączenia się w 1926 r. dwie firmy „Mercedes” ze Stuttgartu i „Benz” z Mannheimu wytwarzały oddzielnie pojazdy, mało zresztą różniące się od siebie. Były to przeważnie duże sześcioosobowe samochody. Nowa firma „Mercedes – Benz” jako znak firmowy wybrano trójwymiarową gwiazdę otoczoną liśćmi lauru mającą symbolizować zwycięski podbój trzech żywiołów: wody, lądu i powietrza. Rzeczywiście, zamiary te zrealizowano w pełni, przy czym firma stała się synonimem najwyższej jakości, piękna i nowoczesności. Zaczęto wytwarzać sportowe modele samochodów oznaczone literą „S”. Samochody tego typu miały nie tylko sportowy charakter, ale należały do luksusowych pojazdów. W latach 1933-1935 „Mercedes – Benz” wytwarzał również małe samochody z silnikami umieszczonymi w tylnej części pojazdy, były to modele „130H”, „150H”, i „170H”.
Firma „Mercedes” w 1926 r. wyprodukowała pierwszy na świecie samochód osobowy wyposażony w wysokoprężny silnik (Diesla). Był to model „260D”, którego silnik rozwijał moc 45 KM. Prędkość maksymalna tego modelu wynosiła 97 km/h. Zakłady Mercedes – Benz zostały zniszczone w czasie działań wojennych prawie w 80%. Produkcję samochodów można było rozpocząć dopiero w 1947 r. Pojawił się wtedy pierwszy powojenny „ Mercedes – Benz 170V” , a następnie model „170D” z silnikiem Diesla.
W latach 1969 – 1970 firma „Mercedes – Benz” zbudowała małą partię eksperymentalnych samochodów sportowych „C111” wyposażonych w silniki Wankla. Dzisiaj Mercedes-Benz uchodzi za markę, która odniosła największe sukcesy pośród marek samochodowych świata. Perfekcja rozwiązań technicznych, standardy jakościowe, innowacyjność i wiele legendarnych samochodów w rodzaju modelu SL 300 ze skrzydłowymi drzwiami, to wyjątkowe osiągnięcia. Gwiazda Mercedesa stała się najsłynniejszym symbolem samochodowym i jednym z najbardziej znanych znaków towarowych na świecie.
Firma „Mercedes” powstała w 1926 r. w wyniku połączenia dwóch firm samochodowych założonych przez ojców motoryzacji , Karla Benza i Gottlieba Daimlera. Oficjalna nazwa firmy brzmi „Daimler – Benz AG”, a siedzibą jej jest miasto Stuttgard. Po śmierci G. Daimlera w 1900 r. fabrykę prowadzi jego syn Paul Daimler oraz konstruktor Wilhelm Maybach. W 1901 r. Maybach opracował bardzo nowoczesny samochód, który otrzymał nazwę „Mercedes” . Na pomysł nazwy wpadł przedstawiciel firmy „daimler” w Nicei, dobry handlowiec, Emil Jellinek. Samochody otrzymały imię córki pana E. Jellinka, ładnej panny Mercedes. Pierwszy samochód „Mercedes” miał dwa rzędy siedzeń, a czterocylindrowy silnik umieszczono z przodu pojazdu. Napęd z silnika przenoszony był łańcuchem na koła tylne. „Mercedes” z 1901 r. uważany jest za pierwszy nowoczesny samochód, który nie posiadał już charakterystycznych cech bryczki motorowej. Samochody marki „Mercedes” posiadały napędy za pomocą łańcucha aż do 1908 roku.
Duże sukcesy, jakie uzyskiwały samochody „Mercedes” w różnego rodzaju rajdach i wyścigach, między innymi Grand Prix rozgrywanych na terenie Europy i w Ameryce, przyczyniły się do uzyskania dużej popularności. Do momentu połączenia się w 1926 r. dwie firmy „Mercedes” ze Stuttgartu i „Benz” z Mannheimu wytwarzały oddzielnie pojazdy, mało zresztą różniące się od siebie. Były to przeważnie duże sześcioosobowe samochody. Nowa firma „Mercedes – Benz” jako znak firmowy wybrano trójwymiarową gwiazdę otoczoną liśćmi lauru mającą symbolizować zwycięski podbój trzech żywiołów: wody, lądu i powietrza. Rzeczywiście, zamiary te zrealizowano w pełni, przy czym firma stała się synonimem najwyższej jakości, piękna i nowoczesności. Zaczęto wytwarzać sportowe modele samochodów oznaczone literą „S”. Samochody tego typu miały nie tylko sportowy charakter, ale należały do luksusowych pojazdów.
W latach 1933-1935 „Mercedes – Benz” wytwarzał również małe samochody z silnikami umieszczonymi w tylnej części pojazdy, były to modele „130H”, „150H”, i „170H”. Firma „Mercedes” w 1926 r. wyprodukowała pierwszy na świecie samochód osobowy wyposażony w wysokoprężny silnik (Diesla). Był to model „260D”, którego silnik rozwijał moc 45 KM. Prędkość maksymalna tego modelu wynosiła 97 km/h.
Zakłady Mercedes – Benz zostały zniszczone w czasie działań wojennych prawie w 80%. Produkcję samochodów można było rozpocząć dopiero w 1947 r. Pojawił się wtedy pierwszy powojenny „ Mercedes – Benz 170V” , a następnie model „170D” z silnikiem Diesla. W latach 1969 – 1970 firma „Mercedes – Benz” zbudowała małą partię eksperymentalnych samochodów sportowych „C111” wyposażonych w silniki Wankla. Dzisiaj Mercedes-Benz uchodzi za markę, która odniosła największe sukcesy pośród marek samochodowych świata. Perfekcja rozwiązań technicznych, standardy jakościowe, innowacyjność i wiele legendarnych samochodów w rodzaju modelu SL 300 ze skrzydłowymi drzwiami, to wyjątkowe osiągnięcia. Gwiazda Mercedesa stała się najsłynniejszym symbolem samochodowym i jednym z najbardziej znanych znaków towarowych na świecie.